Robertas Karvauskas apsilankė Pūko TV laidoje TVIRTA ŠEIMA – TVIRTA LIETUVA. Pokalbio tema – Stresas šeimoje. Kaip su tuo tvarkytis? (I DALIS)

Visų pirma kalbama apie tai, kas yra stresas? Mes turime susitvarkyti, kad išorinės aplinkybės būtų patogios, o kai bandome tai padaryti vertiname išorines aplinkybes ar jos palankios, ar ne.

Būtent tada, kai jas imame vertinti, tuomet imame su jomis kovoti ir kuriame įtampas. Išorinės aplinkybės nuolat skirsis ir bus visokios, bet visuomet reikia pažiūrėti, ką mes jausime šių aplinkybių atžvilgiu savo viduje.

Juk, kai įsitempiame reaguojame vidumi. O stresas ir yra vidinė būsena, reakcija į tas aplinkybes.

Štai, kad ir pavyzdys – du žmonės žiūri į šviečiančią saulę – vienas džiaugiasi, kitas nerimauja dėl būsimo derliaus.

Tad supančios aplinkybės mums visiems yra vienodos – skiriasi tik mūsų interpretavimas ir reakcijos.

Mūsų vidinės įtampos ir yra stresas, kurį sukelia mūsų pozicijos į išorę.

Stresas žalingas, kai pereina į automatines programas. Turime mokėti atleisti. Į tai įeina daug ir atleisti žmogui, ir atleisti vidines emocijas, kurias esame užspaudę viduje.

Jei prie jūsų priėjo žmogus ir sukėlė įtampas, tai ne jo, o jūsų šansas – išsilaisvinti nuo įtampų ir įgauti ramybės. Taip mes ir tampame vienas kitam mokytojai. Tarnystė, malonė, atleidimas – tai kelias į laimingus santykius.

Visą VIDEO, kuriame daugybė klausimų, kuriuose atrasite ir tikrai jums pažįstamų situacijų, galite pamatyti ČIA: 

Stresas šeimoje ir kaip su tuo tvarkytis (II dalis)

Šįkart Robertas Karvauskas Pūko TV laidoje TVIRTA ŠEIMA – TVIRTA LIETUVA dar giliau išgvildeno temą „Stresas šeimoje. Kaip su tuo tvarkytis?“ (II DALIS).

Kodėl kyla įtampos šeimoje, kodėl atsiranda stresas, kas tai lemia?

 

Stresas – tai ne išorinės aplinkybės, o mūsų reakcijos į tas aplinkybes.  Mūsų vidinė nuostata, mūsų būsena ir lemia tai, ar mes įsitempsim ar ne. Mūsų gyvenimas – yra mūsų reakcijos į tai, kas vyksta. Ir tos reakcijos priklauso nuo mūsų pozicijos. Taigi mūsų gyvenime yra dvi pagrindinės pozicijos:

  • vieni galvoja, kad gyvenime reikia pasirūpinti savo asmenine gerove, susitvarkyti aplinkybes taip, kad mes galėtume gauti iš aplinkos patogumą, gerumą ir kt;
  • tuo tarpu kiti galvoja, jog mes atėjome čia tam, kad duotume gerumą kitiems. Reiškia, aš turiu kurti savo vidų vidine būsena taip, kad reaguočiau į aplinką geranoriškai, nuoširdžiai, paprastai, atvirai, laisvai ir su dėkingumu. Jeigu tu duodi – tu atsipalaiduoji. Tau lengva ir gera gyvenime, nes tu nenori nieko gauti, nejauti trūkumo jausmo.

Jeigu tu nori gauti, jeigu jauti trūkumo jausmą – tu įsitempi, tau sunku. Tai štai, nuo šios pozicijos gyvenime ir priklauso, patirsi stresą ar ne, įsitempsi ar ne. Todėl žmogus turi kontroliuoti šią poziciją, pažvelgti į save giliau.

Harmonijos dėsnis sako, jeigu nori būti harmonijoje, ramybėje, būsenoje be trūkumo jausmo, nustok kažką vertinti. Vienintelė tikroji vertybė – tai vidinė būsena be įtampų. Kada žmogus atsipalaidavęs – jis priima racionalius, lengvus sprendimus ir atvirkščiai, kada žmogus įsitempęs – jis daro kvailystes.

 Kaip išsivaduoti iš streso? Kaip tapti nepaveikiu stresui? Ką daryti? Ar yra kelias, kuris gali padėti  išeiti į atsipalaidavimo ir vidinės ramybės būseną?

Robertas Karvauskas teigia, jog yra netgi konkretūs būdai ir duoda labai stiprią techniką, pavadinimu „Ramaus proto technika“, kurios pagalba žmogus gali labai greitai savo vidinę būseną iš įtampos perversti į harmoniją. Sužinokite tai ir daug daugiau pažiūrėję TV reportažą.

Visą VIDEO, kuriame yra daug patarimų bei atsakymų į daugybę klausimų, žiūrėkite ČIA:

Buvo įdomu ir naudinga?

Susitikime renginiuose!

Jie vyksta nuolat ir padeda atsakyti į įvairius gyvenimiškus klausimus.

Atraski juos čia: https://gyvenimorytas.lt/RENGINIAITAU