Robertas Karvauskas ir vėl apsilankė Pūko TV laidoje TVIRTA ŠEIMA – TVIRTA LIETUVA.
Laidoje nagrinėta tema – „Ar įmanoma laimė emigracijoje?“

Kodėl žmonės emigruoja, ko ieško ir ką tikisi rasti?

Šiandien dauguma žmonių laimės dažniausiai ieško išorėje, stengdamiesi apsirūpinti bei gauti tai, kas  jiems suteiktų malonumą, pasitenkinimą, smagumą, saugumą. Gana dažnai ją tikisi rasti svečiose šalyse, į kurias emigruoja dėl įvairių priežasčių: nori daugiau uždirbti, ieško naujų patyrimų, galimybės pabėgti nuo rutinos, jaunimui norisi įdomumo ir kt. Emigruojant įgaunama galimybė praplėsti bendravimo ratą, išmokti kalbą, plačiau pažinti pasaulį, tačiau kartu emigracijoje slypi ir praradimo pavojai. Kada emigruoja vienas iš šeimos narių ilgesniam laikui – šeimoje prarandamas artumas, nuoširdumas. Svečioje šalyje žmogus ne visada gauna darbą pagal savo specialybę. Dažniausiai jo negavęs, ryžtasi dirbti žemesnės kvalifikacijos darbą, todėl palaipsniui praranda savo specialybės kvalifikaciją. Dirbdamas žemesnės kvalifikacijos darbą, žmogus praranda ir dalį savivertės dėl žemesnio ar net nelegalo statuso. Dėl to žmogus jaučiasi nesmagiai, atsiduria prašytojo padėtyje, ko pasekoje jo viduje atsiranda  baimės ir įtampos.

Ar galima tapti iš tikrųjų laimingu?

Robertas Karvauskas teigia, jog žmogaus viduje yra tas taškas, kuriame yra būsena, nelyginama su niekuo, neprilyginama tam, ką galima gauti iš išorės. Todėl, jei žmogus ieško laimės išorėje, jis patiria laikiną malonumo būseną ir žino, jog tai greitai praeis ir pasibaigs. Tai nėra tikroji laimė.

 Kur reikėtų ieškoti tos tikrosios laimės? Kaip ją atrasti? Į ką reikėtų sukoncentruoti savo dėmesį? Ar įmanoma būti laimingu emigravus? Koks turėtų būti svarbiausias prioritetas priimant sprendimus?

Į šiuos ir daugelį kitų klausimų išsamiai atsakoma TV reportaže, kurį žiūrėkite ČIA:

Buvo įdomu ir naudinga?

Susitikime renginiuose!

Jie vyksta nuolat ir padeda atsakyti į įvairius gyvenimiškus klausimus.

Atraski juos čia: https://gyvenimorytas.lt/RENGINIAITAU