Robertas Karvauskas yra nuolat laukiamas svečias Pūko TV.
Šįkart l
aidoje TVIRTA ŠEIMA – TVIRTA LIETUVA reportažas tema – NUOSKAUDOS ŠEIMOJE. KAIP IŠMOKTI ATLEISTI IR IŠVENGTI NAUJŲ NUOSKAUDŲ?

Roberto Karvausko teigimu, kol mes gyvenime neturime prieštaravimų, tol mes neįsiskaudiname. Kiekvienas jausmas mūsų energiniame kūne yra atitinkama vibracija. Jeigu mes praleidžiame tą vibraciją per mūsų energinį kūną, leidžiame sau jaustis laisvai – tuomet mes leidžiame energijai tekėti lengvai, be pasipriešinimo.
Mes kartais supykstame ir tai yra natūrali mūsų reakcija, tai teka per mus. Tačiau, jeigu mes nesutinkame būti tokiais, tada pradedame priešintis tam jausmui, pradedame jį spausti ir neleidžiame jam pratekėti per save – tuomet tas jausmas mūsų viduje užsispaudžia. Jis tampa automatine programa, kuri atitinkamoms sąlygoms susidarius, automatiškai kyla ir mes negalime su tuo nieko padaryti. Tai ir vadinama nuoskauda. Nuoskauda yra neišreikštas, neleistas išsigyventi jausmas, kurį mes užspaudėme.  Nuoskaudos didėja, jeigu mes neleidžiame sau išjausti jų pilnai. Tačiau, jei mes leidžiame atėjusiems jausmams išsigyventi savo viduje  – visa tai palaipsniui  mažėja ir vietoje to atsiranda ramybė.

Mes turime nuolat stebėti savo būseną. Turime leisti sau pamatyti, kaip reaguoja mūsų kūnas, kokius jausmus jaučiame, kokios reakcijos banguoja per mus. Turime leisti sau būti visokiais ir leisti visiems jausmams išsigyventi savo viduje. Kada mes tai leidžiame – tada labai lengvai, pačia paprasčiausia forma, per mus tai išsireiškia ir nelieka nuoskaudų. Mūsų kiekvieno paskirtis yra grąžinti dėmesį iš išorės veiksmų į vidinį jautimą. Tai reiškia, jog mes nuolatos turime stebėti savo vidinį pasaulį: ar mes įsitempę, ar atsipalaidavę. Viskas priklauso nuo mūsų pozicijos, nuo mūsų požiūrio, kaip mes į viską žiūrime, kaip reaguojame.

Kiekviena akimirka mums atneša naują gyvenimą. Kiekvieną akimirką savo vidine būsena mes kuriame savo ateitį. Todėl labai svarbu nuspręsti nešvaistyti savo energijos veltui, nešvaistyti jos nuoskaudoms. Turime nuspręsti atsipalaiduoti ir sutelkti savo dėmesį į ką nors gražaus, į kažką tai gero. Ir tada tas jausmas vėl ir vėl į mus sugrįš. Mes turime kurti savo pasaulį sąmoningai.

Kaip tai padaryti? Kaip išmokti nuolat gyventi su vidine ramybe, be pasipriešinimo? Kaip nustoti švaistyti savo energiją, o panaudoti ją gerbūviui kurti? Kaip išmokti atleisti ir išvengti naujų nuoskaudų?
Į šiuos ir daugelį kitų klausimų Robertas Karvauskas išsamiai atsako šiame Pūko TV reportaže ↓

Buvo įdomu ir naudinga?
Susitikime renginiuose!
Jie vyksta nuolat ir padeda atsakyti į įvairius gyvenimiškus klausimus.
Atraski juos čia: https://gyvenimorytas.lt/RENGINIAITAU